Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

Ką bažnyčioje veikė Romos legionieriai arba trys bemiegės naktys…

Milena ANDRUKAITYTĖ, laikraštis Anykščių visuomenei ANYKŠTA

Klaipėda mus pralenkė tik raudonųjų žibintų kvartalu. Per spaudos konferenciją tai pastebėjęs vicemeras Sigitas Obelevičius buvo savotiškai teisus - būtent Anykščių miesto, o ne Klaipėdoje vykusioje Jūros šventėje lankėsi prezidentas Valdas Adamkus, Apaštalų sosto pasiuntinys Lietuvai Peteris Zurbriggenas bei… Romos legionieriai.

Prezidentūra iš “razbainykų” atėmė šautuvus…

Penktadienio popietę Anykščiai sulaukė pirmojo savo šventės svečio - drauge su savo patarėjų komanda į mūsų miestą atvyko neseniai inauguruotas Prezidentas Valdas Adamkus. Beje, kaip garantavo Prezidento patarėjas, buvęs Anykščių meras Darius Gudelis, tai buvo pirmasis oficialus Prezidento vizitas per šią kadenciją.

Prezidentas bei jo komanda siauruku iškeliavo link Rubikių, bet prie Žažumbrio ąžuolo traukinį sustabdė pakelės plėšikai. Kadangi prezidentūros apsauga plėšikams uždraudė naudotis šaunamaisiais ginklais, šiems teko traukinį stabdyti apsiginklavus timpomis.

Šio ginklo (liaudyje plačiau žinomo “ragatkės” pavadinimu) galimybes plėšikai leido išbandyti ir prezidentūros atstovams - buvo suorganizuotos šaudymo į puodynes varžybos, kurias laimėjo prezidentūros spaudos tarnybos vadovas Marius Lukošiūnas. “Anykštos” duomenis, užpuolimas liūdniausiai baigėsi merui Alvydui Gervinskui bei eksmerui D.Gudeliui - didžiąją dalį vakaronės, kurios nesugadino netgi kaip iš kibiro prapliupęs lietus, jie praleido pririšti prie Žažumbrio ąžuolo…

Prezidentas pritarė pilies statyboms

Po improvizuoto plėšikų užpuolimo Prezidentas atvyko tiesiai į Šeimyniškėlių piliakalnio prieigose pastatytą medinį bokštą, kuriame įvyko iškilmingas Pasaulio anykštėnų bendrijos tarybos bei rajono Tarybos posėdis. Posėdžio metu abi tarybos vienbalsiai priėmė 2 sprendimus - pritarė pilies ant Šeimyniškėlių piliakalnio statybai bei įgaliojo merą Alvydą Gervinską pasirašyti sutartį, kuria UAB “Anrestas” vadovas Jakovas Leonovas dovanoja savivaldybei medinį apžvalgos bokštą. Posėdyje išimties tvarka balso teisę gavo ir Prezidentas V.Adamkus - specialia plunksna drauge su abiejų tarybų nariais pasirašydamas po deklaracija jis pritarė pilies statyboms. Šią istorinę akimirką Prezidentui primins mero A.Gervinsko įteikta dovana - prieš pat šventę “Anykštos” redaktoriaus Jono Junevičiaus išleistas fotografijų albumas “Anykščių idilės”.
Iškilmingu posėdžiu prasidėjusį renginį “Iš praeities iškyla ateitis” pratęsė visus smagiam šokiui ant piliakalnio kvietęs Vilniaus miškų urėdijos folkloro ansamblis “Nalšia” bei ne vienam kvapą užgniaužęs kirviais ir mediniais skydais apsiginklavusių senovės baltų kovų brolijos “Vilkatlakai” karių pasirodymas.
Per šventę nenusiteikę miegoti anykštėnai vėlų vakarą rinkosi prie koplyčios, kur vyko koncertas “Vakaro melodijos”, patys ištvermingiausi rytą sutiko stadione, kur vyko visą parą trukusios futbolo varžybos.

Prieš suvažiavimą - trys nauji leidiniai

Prieš pat Pasaulio anykštėnų IV suvažiavimą anykštėnai autoriai išleido net 3 naujas knygas - šeštadienį prie muziejaus buvo pristatyta rašytojų Mildos Telksnytės ir Vygando Račkaičio biografinė apybraiža apie Liudviką Didžiulienę-Žmoną “Kaip lašas mariose”, rašytojo Rimanto Vanago knyga apie prieškario Anykščius “Žmonės mylėjo žmones”, fotomenininko, “Anykštos” redak-toriaus J.Junevičiaus fotografijų albumas “Anykščių idilės”. Knygų pristatyme dalyvavo ne tik knygų autoriai, bet ir jų herojai… Į renginį atvyko L.Didžiulienės anūkė Irena Jurevičienė, apie prieškario Anykščius R.Vanagui pasakojusi pasaulio anykštėnų bendrijos narė Gražina Ručytė-Landsbergienė ir ne vienas J.Junevičiaus objektyvo užfiksuotas ir į fotografijų albumą patekęs anykštėnas.
J.Junevičiaus fotoalbume “Anykščių idilės”, kurio leidimą finansavo vienas iš šventės šeimininkų, “Anykštos” skaitytojų Anykščių prezidentu išrinktas verslininkas Vytautas Galvonas, publikuojami paskutinių penkerių metų darbai - apie 100 spalvotų fotografijų.

Išrinkta nauja taryba

Pasaulio anykštėnų IV suvažiavimą miestui primins parke pasodinti ąžuolai. 4 ąžuoliukus parke pasodino Pasaulio anykštėnų bendrijos tarybos pirmininkas, profesorius, habilituotas daktaras Antanas Tyla, Vilniaus anykštėnų sambūrio pirmininkas Antanas Gudelis, iš Baltimorės į gimtinę atvykęs Kęstutis Laskauskas, kompozitorius Antanas Paulavičius, kurio specialiai šį savaitgalį vykstantiems Šv.Onos atlaidams parašytos Šv.Mišios sekmadienį buvo atliekamos Anykščių šv.Mato bažnyčioje, meras A.Gervinskas, vienas iš šventės organizatorių, “Anykštos” skaitytojų Anykščių respublikos prezidentu išrinktas verslininkas Vytautas Galvonas.
Pasodinę ąžuolus pasaulio anykštėnai rinkosi į IV suvažiavimo posėdį kultūros centre. Posėdžio metu buvo nuspręsta Pasaulio anykštėnų suvažiavimą rengti ne kas 4-eri, kaip anksčiau, o kas 3-eji metai, be to, buvo išrinkta nauja Pasaulio anykštėnų bendrijos taryba, į kurią pateko A.Tyla, A.Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus direktorius Antanas Verbickas, V.Galvonas, pirmasis atkurtos Lietuvos kariuomenės vadas Jonas Andriškevičius, rašytojas R.Vanagas, Regina Dainytė, Ferdinandas Jakšys, kompozitorius A.Paulavičius, Bronė Lukaitienė, Seimo narys Saulius Nefas, Vilniaus anykštėnų sambūrio pirmininkas A.Gudelis.

Šeštadienio renginiai - maratono ritmu

Šeštadienį norintys suspėti į visus renginius turėjo persiplėšti ne pusiau, o į dar kelias dalis… Nuo pat ankstyvo ryto miesto centre ir parke šurmuliavo mugė, kurioje buvo galima ne tik nusipirkti tautodailės dirbinių, bet ir patiems nusikalti šventės pinigą - nykštį bei paragauti pagal senovines technologijas pagaminto midaus bei alaus, miesto parke vaikai siautė Vilniaus atrakcionų parko atvežtuose atrakcionuose, klausėsi koncertinės programos, stebėjo Rūtos Smalskienės vadovaujamų mimų pasirodymą, dalyvavo “Liūtų” klubo gerumo akcijoje. Šeštadienį miesto parką okupavo ne tik vaikai, bet ir sportininkai - čia vyko krepšinio varžybos, savo jėgas mėtydami svorius išbandė galiūnai. Prie kultūros centro susirinkusius anykštėnus tuo tarpu linksmino kapelos, gospelo chorai, Vilniaus lengvosios muzikos ansamblis “Nostalgija”. Vakare koplyčioje buvo atidaryta skulptoriaus A.Žukausko asambliažų paroda, sinagogos pastatas nesutalpino norinčių pamatyti režisieriaus Eriko Druskino spektaklį geto tema “Varna netiki ašaromis”.

Vakaro renginių paradą tęsė nuo viešosios bibliotekos link kultūros centro pajudėjusi eisena, kurioje žingsniavo rajono valdžia, Pasaulio anykštėnų bendrijos atstovai, šokėjos bei kelių metrų aukščio lėlės, kurias į Anykščius atvežė Kauno valstybinis lėlių dramos teatras. Po lėlių teatro pasirodymo anykštėnai nuskubėjo prie upės, kur vyko renginys “Ir vėl šaukia kaip burtai Šventoji mane…” Renginio metu drauge su “Panevėžio garso” pučiamųjų orkestru koncertavo dainininkas Povilas Meškėla, o po koncerto, kurį užbaigė garsioji “Reikėjo berniukams”, upę nušvietė Ugnies šėlsmas virš Šventosios - lazerių šou bei galingi fejerverkai.

Pagerbęs anykštėnus, pats pagarbos nesulaukė

Šeštadienį 19 val. virš A.Baranausko aikštės akrobatinio skraidymo programą su lėktuvu Jak-52 atliko šventės mecenatas Vytautas Galvonas. Nemaža dalis anykštėnų ir miesto svečių V.Galvonui skraidant virš jų galvų ir toliau sėkmingai gėrė alų, mat nuo kultūros rūmų sklidęs fonogramos garsas nebuvo nutrauktas ir niekas nesiteikė pranešti, jog prasidėjo akrobatinio skraidymo meistro pasirodymas. Apie tai, kas vyksta, neapsikentęs nepagarbos, anykštėnams užlipęs ant scenos pranešė alytiškis, turintis nuosavą masinių renginių firmą. Vėliau jis “Anykštai” sakė: “Jei kas Alytaus miesto renginį paremtų 50-čia tūkstančių, to žmogaus pavardė būtų minima nuolat, net jei jis pats ir nedalyvautų šventėje.”

V.Galvono pasirodymas truko keliolika minučių. Pasak jo, ilgiau skraidyti negalėjęs dėl degalų. Į Jak-52 baką telpa 120 litrų kuro, o nuskristi nuo bazinio aerodromo Vilniuje iki Katlėrių ir atgal jo reikia apie 80 litrų. Taigi per akrobatinio skraidymo programą buvo galima sunaudoti iki 40 litrų degalų - tiek kuro, lakūno teigimu, “Jakas” sudegina per 15 akrobatinio skraidymo programos minučių.

Savivaldybės administracijos direktorius pametė batą…

Sekmadienį Miesto šventė iš Anykščių persikėlė į Andrioniškį - Romos legionieriai iš miesto centro nužygiavo į bažnyčią, kur buvo pašventinta dipolio “Anykščiai-Andrioniškis” vėliava. Romos legionieriai, kuriuos bažnyčioje pasveikino pats Apaštalų sosto pasiuntinys Lietuvai, nuncijus P.Zurbriggenas, pašventinę vėliavą, patraukė į Andrioniškį užkariauti barbarų pilies…
Drauge su legionieriais į Andrioniškį V.Galvono ir vicemero S.Obelevičiaus atidaryta trasa A2 iškeliavo ir iš perpjauto VW “vabalo” padarytas didžiausias Lietuvoje paspirtukas, kuriuo vienu metu gali važiuoti apie 30 žmonių. Iki Andrioniškio paspirtuką, pavadintą V.Galvono tramvajumi, “nuspyrė” 10 komandų. Pirmajai komandai, paspirtuką vairavusiai per miestą, atstovavo V.Galvonas, S.Obelevičius su žmona, administracijos direktoriaus pavaduotojas Aloyzas Milaknis su žmona, Anykščių policijos komisariato viršininkas Raimundas Razmislavičius, savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Žiukas. Pastarasis, beje, spirdamas paspirtuką pametė batą…

p.s. reniginį organizavo ir aptarnavo renginių organizavimo grupė "Algirdas Nomeika ir draugai".
Paspirtukui finišavus Andrioniškyje Romos legionieriai šturmavo Žaliosios slėnį, barbarų pilį, kurioje po nuožmios kovos vyko masinis fotografavimasis su romėnais bei grupės “Žalvarinis” koncertas…

<< atgal

Teatralizuota eisena Anykščių gatvėse
Naujausia mūsų įmonės mobili scena-automobilis...
...kuris turi ir visą reikiamą garso aparatūrą renginiui.
Teatralizuota eisena miesto gatvėmis
Paspirtuko kelio Anykščiai-Andrijoniškis pusiaukelė
Mūsų viršininkas taip sakant...

Skaitytojų:  7851

Komentarų skaičius: 1

JŪSŲ KOMENTARAS:


Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt