Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

Mocarto kaukolės paslaptis

Parengta iš užsienio spaudos
www.fiesta.lt 2006 02 01
parengė Eglė Vilpišauskaitė

Mįslę, ar sena kaukolė kažkada palaidota Austrijos kapinėse tikrai yra visų laikų didžiojo klasiko Volfgango Amadėjaus Mocarto, mokslininkai stengiasi įminti daugiau nei šimtmetį.
Austrijos televizija pranešė apie DNR tyrimų rezultatus. Šis mokslinis darbas sutapo su kompozitoriaus 250 – tosiomis gimimo metinėmis. DNR testo pagalba mokslininkai bandė atverti šią paslaptį. Rezultatai nedžiugina: mes vis dar nežinome kieno tai kaukolė.
Mokslininkai pranešė, kad „Mocarto kaukolės“, kuri yra Mocarto Fondo nuosavybė nuo 1902 metų, DNR skiriasi nuo dviejų kompozitoriaus giminaičių DNR. Tai gali reikšti, kad kaukolė yra dviejų šimtų metų senumo falsifikacija. Yra ir kitas variantas: tai gali būti tikra kaukolė, bet du „giminaičiai“, kurių DNR pavyzdžiai gauti iš Mocartų šeimos kapavietės Zalcburge, iš tikrųjų neturi nieko bendra su šia šeima. Dviejų tariamų giminaičių DNR pavyzdžiai, gauti iš skeletų skiriasi vienas nuo kito, duoda pagrindą manyti, kad ne vienas jų nebuvo didžiojo kompozitoriaus gimine. Taigi klausimas, kieno tai kaukolė lieka be atsako.
Tai paskutinis istorijos prasidėjusios 1801 metais, po to kai kapinių darbuotojas Džosefas Rotmajeris iškasė „Mocarto kaukolę“ Vienos kapinėse skyrius. Kompozitorius buvo palaidotas šiose kapinėse kai mirė 1791-aisiais, būdamas 35 metų amžiaus, niekaip nepažymėtame kape. Jo skeletas paskui paslaptingai dingo, bet kaukolė be apatinio žandikaulio buvo perduota Mocarto palikuonims, ir galiausiai atsidūrė Mocarto Fonde Zalcburge, mieste, kuriame kompozitorius praleido didžiąją gyvenimo dalį.
2004 metų pabaigoje Insbruko miesto teismo medicinos instituto mokslininkai gavo leidimą Mocarto giminaičių palaikų ekshumacijai. Jie atidarė šeimyninę kapavietę Švento Sebastiano kapinėse Zalcburge ir išėmė iš ten devynis skeletus ir daugelį kaulų, tame tarpe kompozitoriaus tėvų Leopoldo ir Konstancijos.
Mokslininkams kilo problemų atvežant kaukolę iš Zalcburgo į laboratoriją Insbruke. „Mes bandėme apdrausti „Mocartą“, bet niekas nenorėjo drausti kaukolės“ – sakė šio mokslinio projekto vadovas, profesorius Personas.
Pagaliau Mocarto Fondas atvežė kaukolę į laboratoriją specialiame automobilije, skirtame bankinėms vertybėms transportuoti. Profesorius Personas ir jo specialistai išėmė iš kaukolės du dantis, vienas kurių buvo nusiųstas į laboratoriją Jungtinėse Valstijose palyginimo testui atlikti.
Antras dantis buvo išplautas ir perpjautas pusiau, kad iš jo galima būtų išgauti DNR. Tyrimui pasibaigus, dantį suklijavo ir įstatytė į vietą, o kaukolė gražinta Mocarto Fondui. Tyrimų rezultatai buvo gauti dar praeitų metų rugsėjį, bet iki šiol buvo laikomi paslaptyje.
„Tai keista istorija“, - sako profesorius Personas. „Mano asmenine nuomone Mocartas buvo didysis visų laikų kompozitorius. Nepaisant ar ši kaukuolė yra tikrai Mocarto“.

<< atgal


Skaitytojų:  2990

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt