Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

GRAFITI – TAIP!

Štai ir pasibaigė pirmasis www.fiesta.lt konkursas „Kaip legalizuoti grafiti?“ Gavome nemažai pasiūlymų, iš kurių atrinkome originaliausius ir įdomiausius. Aišku tik viena – draudimai yra pati bejėgiškiausia valdymo forma, o apie kitas mūsų valdininkai ir nesugeba pagalvoti... Dar kartą turime progos įsitikinti žymaus „Piterio principo“ teisingumu – „Kiekvienas savo karjeroje siekia tokių aukštumų, kuriuose jis tampa nekompetetingu“. Ir net 80% biurokratų jau sėkmingai yra psiekę šį lygį („Pareto principas“ - 80/20). O grafiti problemos sprendimų gali būti daug:
1. Teplionėmis ant sienų užsiima naujokai, o ne šios meno šakos (taip, taip – meno) profesionalai, todėl gražų grafiti reikia populiarinti ir tik tam specialiai skirtose vietose.
2. Uždrausti dažų pardavimą asmenims iki 18 metų, o pardavėjus, kurie nusižengia šiam įstatymui, bausti taip pat, kaip ir už alkoholio pardavimą nepilnamečiams.
3. Registruoti kiekvieną parduotą dažų flakoną. Spektrografu galima būtų nustatyti kada, kas ir kur įsigijo dažus...
4. Reguliariai rengti grafiti plenerus, turnyrus, konkursus, kuriuose leisti jaunimui išlieti savo protesto energiją. Pavyzdžiui, sukurti Lietuvos rekordą – didžiausią grafiti sieną – naujame jaunimo pramogų parke.
5. AUTOŠROTAS – paimti senus automobilius iš autolaužyno ir leisti norintiems juos nudažyti („vienos dienos paroda“).
6. Pardavinėti po kurio laiko išgaruojančius dažus. Palikai „žinutę“ – leisk kitam irgi palikti, nes, priešingu atveju, greitai neužteks sostinės sienų.
7. Padidinti baudas už grafiti tepliones... tėvams. Be to, jie privalėtų ir nuvalyti savo atžalų „kūrybą“, arba – kartu su jais turėtų atidirbti visuomenei naudingų darbų fronte, pvz., likviduojant kurios nors konkrečios fekalinės kanalizacijos avarijos padarinius.
8. Pastatyti videokameras visame mieste su perspėjimu „Jūsų ir mūsų saugumui“.
9. Padaryti iš grafiti biznį (ko labiausiai ir nemėgsta jaunimas!): a) pabranginti dažus, b) padidinti baudas už ne tepliones ne tam skirtose vietose, c) pardavinėti „elitinius“ bilietus, leidžiančius piešti ant sienų (panašiai, kaip ir bilietai medžioklei, žūklei), d) gražiausius paveikslus panaudoti kaip reklamas, brendus ir už juos galima skirti premijas (tuomet talentingi autoriai norės piešti ten, kur galės pasigirti savo darbais).
10. Atsirado „kileriai“, po to – „chakeriai“, o dabar „grafiteriai“. Kas dar? Gal tiesiog atidaryti dar vieną jaunimo barą su po kiekvieno vakarėlio perdažomomis sienomis? Lai, skambant transo muzikai, kiekvienas išsilieja taip, kaip moka. Geriausius darbus galima būtų palikti... Bent jau sekančiai dienai.
11. TŪKSTANTMEČIO GRAFITI – didžiausias (10 000 kv.m?) pasaulyje tokio tipo paveikslas, kuris būtų matomas net iš kosmoso. Ir Lietuvą įamžintume...
12. Namus dažyti specialiais skiediniais, sunaikinančiais „svetimus“ arba sugeriančiais dažus.
13. GRAFITI LABIRINTAS – metabolinis, stumdomomis sienomis. Ne tik turi nuspalvinti jas, bet dar reikia surasti ir išėjimą...
14. Visus namus iš anksto nudažyti margai, tuomet „grafiteriai“ neturės pagrindo, „grunto“ savo paveikslams.
15. TAPETAI ant išorinių namų sienų. Laikas nuo laiko juos galima būtų tiesiog pakeisti...
16. Leisti piešti (t.y. organizuoti tokias „meno sesijas“) ant griovimui paruoštų namų sienų. Čia pat galima organizuoti ir dažasvydžio turnyrus FRONTAS...
17. G-FERMA – leisti piešti apleistose fermose, sandeliuose, elevatoriuose - grūdų saugyklose. Įrengti JMC – Jaunimo Meno Muziejų, kuriame būtų ne tik grafiti, bet ir kitų jaunimo saviraiškos priemonių geriausi egzemplioriai.
18. GRAFITI CENTRAS – specialiame pastate sumontuoti nedidelių namukų, ant kurių visi kas nori (o kodėl tik jaunimas?) galėtų išlieti savo kūrybinę energiją. Mėnesio pabaigoje palikti tik Nugalėtoją, t.y. patį gražiausią, o visus kitus vėl nugruntuoti baltai, paruošti kitam turnyrui.
19. Lietuviška TERAKOTOS ARMIJA – naujame parke iš molio nudrėbti kokį 1000 karių (juk artėja Lietuvos Tūkstantmečio minėjimas) ir leisti menininkams juos nuspalvinti, individualizuoti.
20. G-CITY-1 – grafiti miestas... po žeme. Galima pasinaudoti jau esamais apleistais požeminiais perėjimais (pvz., Sąvanorių pr. žiedas). Juos reikėtų praplėsti ir „apgyvendinti“ – įrengti jaunimo centrus, extreme parduotuves, kavines ir kt. „Undergraund” – požeminė kultūra.
21. Leisti grafiti menininkams kurti... ant stogų. Tuomet, skrendant oro balionu, galima būtų „aplankyti parodą“, „pamatyti tikrą miesto veidą iš viršaus“.
22. G-MADA – paleisti seriją visiškai baltų drabužių, kuriuos kiekvienas galėtų iųsidažyti taip, kaip jam patinka ir su jais vaikščioti viešose vietose.
23. G-CITY-2 – specialiai jaunimui (kartu su riedutininkais ir pan. ekstremalais) pasatytas visiškai baltas grafiti miestas. Jame jaunimas už ndeidelį mokestį galėtų ir gyventi, ir kurti.... Studentiškas variantas. O suaugusieji turėtų sumokėti už galimybę pamatyti savo atžalas, bei pasigrožėti jų kūryba...
24. Vienkartinių baltų kartoninių namukų ekspozicija. Vasaros metu juose apsigyvena menininkai ir užsiima saviraiška (nebūtinai vien tik grafiti). O po parodos jie visi iškilmingai... sudeginami.
25. Pakviesti „sienų dailininkus“ oficialiai dirbti, puošiant TV bokštą (čia tai jau yra ploto!), Prezidentūros, Vyriausybės bei Seimo Rūmus. Nauji mikrorajonai irgi galėtų tapti gyvesni (taikant supergrafika, pvz.).
26. G-ERDVĖ – piešti... virtualioje erdvėje, kyberdvėje. Virtuali grafika. Virtualus Jaunimo Megapolis: atvyksta (per internetą), įsidarbina arba gauna bedarbio pašalpą (virtualiai), o „vakarais“ vaikšto po „miestą“, susipažįsta ir... teplioja sienas. Virtuali policija juos gaudo ir „sodina“. Taip ir gyvenam...

Iš visų pasiūlymų išsirinkome originaliausią (spėkite, kurį?) ir apdovanojame KAZĄ skrydžiu oro balionu!
Laukite sekančio konkurso!

www.fiesta.lt

<< atgal


Skaitytojų:  5487

Komentarų skaičius: 7

JŪSŲ KOMENTARAS:


Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt