Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

Rusijos piliečiai miršta todėl, kad išgeria po 19 litrų gryno alkoholio per metus

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 05 19
Šaltinis: NEWSru.com

Įskaitant legalią produkciją, pernai vidutinis Rusijos pilietis išgėrė 9,7 litrus gryno alkoholio. Kartu su šešėline alkoholio apyvarta šis rodiklis siekia 19 litrų. Pagal tarptautinius paskaičiavimus, jeigu nacija peržengė 9 litrų ribą, ji ne tai, kad nesveika, o miršta. Apie tai buvo pareikšta konferencijos „Rusijos alkoholio politikos koncepcija: efektyvaus valstybinio reguliavimo problemos“ metu, rašo "Московский комсомолец".

Pagal specialistų vertinimus, Rusija ne visada springo alkoholiu: nuo 50-tūjų praeito amžiaus vidurio, vidutinis alkoholio suvartojimo lygis neviršijo 3-4 litrų vienam gyventojui, ir tik antroje XX amžiaus pusėje jis pradėjo staigiai kilti: per pastaruosius 10 metų dėl alkoholio kaltės žuvo daugiau nei 900 tūkstančių žmonių (335 tūkstančių apsinuodijo, 230 tūkstančių – nužudyta išgertuvių metu, ir 250 tūkstančių žuvo dėl girtų vairuotojų kaltės).

Tame paprastai kaltinamas besaikis alkoholio vartojimas bei surogatai. Nuo apsinuodijimų pastaraisiais Rusija kasmet atsisveikina su dešimtimis tūkstančių gyventojų. Tik 2005 metais vidaus reikalų tarnybų struktūrų pajėgomis buvo sustabdyta 1950 pogrindinių cechų bei 124 organizuotų nusikalstamų grupuočių veikla. Konferencijos dalyviai pasiūlė sugriežtinti baudžiamąją atsakomybę už alkoholio surogatų gamybą.

Be to, medikų bei valdininkų nuomone reikia griežčiau elgtis ir su legaliais gamintojais. Sveikatos apsaugos komiteto pirmininkė Tatjana Jakovleva pabrėžė, kad jiems reikia įvesti mokestį, kuris bus pervedamas alkoholikų gydymui bei reabilitacijai. Bet kol kas, parlamentarų nuomone, vyriausybė nekreipia dėmesio į jos komiteto pasiūlymą. Susirinkę taip pat nutarė atkreipti dėmesį į augančios kartos auklėjimą. „ Būtina socialinė reklama – pas mus gerti pradeda vidurinėse klasėse, o vyresnėse jau prasigeria“, - papildė Jakovleva.

Medikai nuėjo dar toliau. Mokslinio Bakulevo vardo širdies kraujagyslių chirurgijos centro direktoriaus pavaduotojas Igoris Stupakovas pasiūlė įpareigoti žiniasklaidą, ypač televizijas bei spaudą skirti laiką ir vietą antialkoholinei propagandai ir daugiau dėmesio skirti jaunimo problemoms. Medikai nori kontroliuoti ir alaus vartojimą, pavyzdžiui uždrausti reklamuoti stipraus putojančio gėrimo rūšis. Jų nuomone būtent po jo ir norisi degtinės.

Alkoholizmo problema nėra tiktai Rusijos problema, rašo "Росбалт". Kaip pranešė Stupakovas, kas ketvirto europiečio vyro mirtis surišta su alkoholio vartojimu. Jo duomenimis Europos regiono gyventojai suvartoja iki 12 litrų gryno alkoholio per metus, - tai du kartus daugiau, negu visame pasaulyje, kur suvartojama apie 5,5 litro.

<< atgal


Skaitytojų:  1966

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt