Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

SANTUOKINĖS NEIŠTIKIMYBĖS MOKSLINIS VADOVAS

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 06 09
Šaltinis: http://www.corriere.it/registrati/login_registrati.jsp


„ Ištikimybę išsaugo tik tris poros iš dešimties“

Iš esmės visos tokios istorijos panašios. Viena nuo kitos jos skiriasi konkrečiomis aplinkybėmis bei ypatumais. Panašu, kad siužetai vystosi pagal tą pačią schemą. Rezultatas yra skyrybos, džiaugsmų ir kančių šaltinis. Savo neseniai išleistoje knygoje „Neištikimybė“ psichologė ir psichoterapeutė Roberta Djommi rašo: „ Kai mes nutraukiame gyvenimą nuo inkaro ir patikime jį kitam žmogui, turime žinoti, kad tokiu būdu padedame pamatą galimam nusivylimui. Neištikimybė įvyksta tada, kai žmonės myli, ir negalima pamilti be rizikos išgyventi neištikimybę.“

Seksologas pasakoja sutuoktinių istorijas ir ypatingai kruopščiai analizuoja emociškai svarbius ilgus, audringus santykius, nutylint tas, kurios baigiasi be pėdsakų. Skaitytojo lauktų teorinis traktatas, neturintis jokios naudos tiems, kurie praktikuoja arba pergyvena neištikimybę. Bet gavosi mokslinis vadovas abiem pusėm, apgavikams ir apgautiesiems. Vadovas tūkstančiams meilės trikampių dalyvių pagalbai. Paskutiniais duomenimis, Italijoje 7 vyrai iš 10 neištikimi. Nemažai ir neištikimų moterų. „Pagal skaičius jie beveik susilygino“, – sako Djommi. 80% neištikimybių atsiskleidžia, 70% atvejų oficialiai susituokusios poros pergyvena trečiojo dalyvio įsikišimą ir neišyra. Neištikimybių bei neištikimų sutuoktinių atleidimo klausimais užsiima ir katalikiškas leidinys l'Avvenire. Šie debatai susiveda į tai, kad neištikimam sutuoktiniui reikia atleisti, nors tai nelengva, bet įmanoma.


Kodėl vyksta neištikimybės

Neištikimybės vyksta dėl įsimylėjimo („ meilė – tai toks laukiamas jausmas, ir mes visą laiką jo ilgimės, ir kai jis atsiranda kaip džiaugsmo šauklys, mes pasiruošę jį priimti“), iš smalsumo (noro sužinoti kokia jinai arba jis lovoje), iš nuobodybės (kai mes pavargstame nuo monotoniškų esamų santykių). Ir dar dėl aistros ir seksualinės priklausomybės: mes staiga atsiduriame aštrių pojūčių nelaisvėje. Protas, širdis ir kūnas yra neištikimybės varikliai, ir yra labai svarbu suprasti kaip užgimsta ryšis. Visais trimis atvejais pradeda veikti kerai, magija ir rezultate skirtingi elementai susimaišo. Seksas? „Jis turi didžiulę reikšmę, jis sužadina galingus instinktus, priverčia veikti geismą kontaktuoti. Mes norime žiūrėti, įkvėpti kvapą, liesti“.


Atskleidimas

Ištikimybės galima išvengti, jeigu įdėmiai stebėti partnerį. Štai ženklai, kurie turi priversti mus nustatyti lokatorius. Visų pirma, tai keistas posėdžių bei susitikimų tvarkaraštis, taip pat netikėti išėjimai iš namų. Per šventes ir išeigines meilužis atrodo neramus, išeina dėl sunkiai paaiškinamų priežasčių.
Dvigubas ginklas – mobilus telefonas, labai brangus instrumentas „nelegalams“. Labai dažnai žmonės nesuvokia, kaip paprasta atsekti skambučius ir meilės raštelius, nepaisant dvigubų užrašų ir kitų gudrybių. Taip pat atkreipkite dėmesį į elektroninį paštą ir telefonų sąskaitas. „Kažkada meilės laišką galima buvo paslėpti, bet dabar, kai aplinkui tiek daug ryšio priemonių, apgaulę aptikti labai paprasta“, - įspėja Djommi. Be to, kas nori patikrinti įtarimus turi du kelius: pasamdyti seklį arba pačiam tapti Šerioku Holmsu ir planuoti sekimą ir nelauktus įsibrovimus. Bet prieš leidžiantis ieškoti tiesos, mes turime savęs paklausti, ar esame pasiruošę ją priimti. Jeigu jaučiame, kad neturime savyje jėgų atlaikyti visas įmanomas pasekmes, geriau palikti viską kaip yra.


Meilės ryšiai

Kaip turi elgtis atskleistas neištikimasis? Sena taisyklė „viską neigti net neginčitinų įrodymų akivaizdoje“ reikėtų peržiūrėti. Geriausia išeitis – pusiau prisipažinti. Papasakoti, bet ne viską, supaprastinti situaciją, nepasiduoti begalinių klausimų, užduodamų antrosios pusės spaudimui. Prieš pradedant klausinėti, reikia aiškiai įsivaizduoti, ko jus siekiate. Galima gauti skausmingą žaizdą ir niekada nebegrįžti prie buvusių santykių. Pagalvokite apie tai.

<< atgal


Skaitytojų:  2364

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt