Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

JAV PAŠTININKŲ SUKILIMAS: „MES NENORIME, KAD MUS KANDŽIOTŲ ŠUNYS“

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 06 12

Šaltinis: http://www.repubblica.it/index.html

Praėjus 70-čiai metų po romano publikacijos, mes pagaliau supratome kodėl Amerikoje „paštininkas skambina du kartus“. Jis tai daro todėl, kad nenori būti sukandžiotas šunų, kas įvyksta 3 300 kartų per metus, dešimt kartų per dieną kasmet. Nuo 1990 metų daugiau kaip 50 tūkstančių žmonių buvo sužaloti prie amerikietiškos pašto dėžutės. Ne vienos kitos profesinės kategorijos – pasiuntinių, valytojų, sodininkų, amatininkų, medicinos seserų, prekybos agentų, advokatų – šunys nekanda taip dažnai ir su tokiu malonumu, kaip vyrų bei moterų dėvinčių žydrą Amerikos pašto tarnybos uniformas. Kasdien vyksta karas tarp paštininkų ir šunų, ir paštininkai pralaimi.

Bet paštininkams tai gerokai nusibodo ir jie pradėjo sukilti.

Gegužės 15-ąją Los Andžele, šunų smurto sostinėje vyko laiškų nešiotojų prieš šunis demonstracija. Paštininkai, kuriuos žmonės labai gerbia, tai tie žmonės, kurie „nepaisant lietaus, sniego, krušos ir tamsos“ nešioja paštą nuo tų laikų, kai 1792 metais Bendžaminas Franklinas sukūrė pašto departamentą. Bet jei jų nesustabdo blogas oras ir tamsa, tai šunims tai pavyksta.

„Dvi pačios didžiausios kvailystės, kurias mums tenka visą laiką girdėti, - sako pašto žinybos direktoriaus pavaduotojas, - tai, kad „jo sąskaitą pametė paštininkas“ ir „nebijokite, mano Fifi nekanda“.

Kanda, net jei mažytė Fifi palieka mažus įkandimus blauzdoje, ypač vasarą, kai paštininkai dėvi bermudus ir plonas kojines, tai kai prie durų paštininkas atsiranda priešais dobermaną, rotveilerį, vilkšunį, 2 500 atvejų iš 3 300 aukos pakliūna į ligoninę. Beveik visos dvikovos vyksta ant namų slenksčio, kai ten atsiranda vieno iš 700 tūkstančių pašto tarnautojų (o paštas tai trečias darbdavys JAV po Pentagono ir didžiojo prekybos tinklo Wal-Mart) arba vieno iš 170 baltai žydrų furgonų su amerikietiško erelio atvaizdu vairuotojų ir geriausiame žmogaus drauge pabunda blogiausias paštininko priešas.

Buvo pasiūlyta daugybė paaiškinimų ir mokslinių teorijų dėl atžinojo karo tarp šuns ir paštininko. Įsibrovimas į teritoriją kiekvieną dieną tuo pačiu laiku, sustiprina Fifi ar Pluto įsitikinimą, kad paštininkas – užsispyręs ir negailestingas priešas. Labiausia uniformuotų žmonių nemėgsta šunys, kurie priklauso pačiai neramiausiai kategorijai ir kuriems persiduoda šeimininkų nervingumas. Odos kvapas, kuris ypač vasarą, kai paštininkai kenčia nuo karščio, šunų priimamas kaip baimės kvapas, gąsdina juos ir daro agresyviais, ypač tamsiaodžių atžvilgiu. Bet ir pats faktas, kad jiems, paštininkams visur pastoviai tenka susitikti su šunimis, refleksyviai kelia baimę.

Pirma ir pagrindinė šių kasdieninių batalijų, pasibaigiančių vien Los Andžele, „įkandimų bei kompensacijų“ sostinėje, 200 traumų priežastis yra žmogus, stovintis už šuns – šeimininkas arba šeimininkė. Protestų savaitės bėgyje į pašto dėžutes pakliuvo 142 milijonai skrajučių su raginimu šunų ir pašto dėžučių šeimininkams ne atvėrinėti plačiai durų, kai prie namo artėja žmogus, nešinas paštu, , nemanyti, kad „jų augintinis gerutis“, atsiminti, kad atsakomybė už šuns veiksmus prisiima šeimininkas, o ne atvirkščiai.

"70% iš 800 tūkstančių šunų sukandžiotų, kurie kiekvienais metais JAV kreipiasi medicinos pagalbos, gavo traumas dėl šeimininkų kaltės, - įspėja veterinarijos asociacijos prezidentas, daktaras Bernadett Kruse. – Kalba eina ne apie valkataujančius šunis, o apie naminius numylėtinius“.

Kaltininkai neša atsakomybę. Nju Meksike moteris paštininkė buvo įkąsta keturis kartus, (jos blauzdos tapo gamburgeriais), padavė šunelio šu-tci veislės šeimininkę į teismą. Šeimininkė turėjo sumokėti 100 tūkstančių dolerių kompensaciją, o Amerikos pašto tarnyba paskelbė, kad jei tai pasikartos, tai paštininkai ne skambins nei kartą nei du, kaip žymiame Džeimso Keinio romane, o atsisakys nešti paštą į šiuos namus. Šuns šeimininkui teks pačiam eiti į paštą.

Paštininkai irgi turi paklausyti išmintingų patarimų. Ne bėkite nuo šunų – pas juos išvystytas vijimosi instinktas. Nešaukite, nesijaudinkite, nežiūrėkite šunims į akis, todėl, kad šuo gali priimti tai kaip iššūkį. Nesiartinkite prie nepažįstamų šunų, ypač prie pririštų. Nemyluokite šunų, neglostykite jų per galvą. Jeigu jūs negalite atsispirti norui paglostyti tokį gražų gyvūną, prieš tai duokite jam pauostyti jūsų ranką. Arba pakeiskite devizą. Mūsų nesustabdys nei sniegas, nei lietus, nei tamsa ir rūkas, bet Pluto ir Fifi tikrai. Paštininkams tai dar ne Vietnamas ir ne Irakas, bet didžiausias pasaulyje paštas (46% visos pasaulio korespondencijos) susidūrė su rimta problema.

<< atgal


Skaitytojų:  1842

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt