Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

GARBĖ PLIKIEMS

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 06 09
Šaltinis: http://www.corriere.it/registrati/login_registrati.jsp

Plikis gražus. Plikis išmintingas. Plikis protingas. Plikis... Na, iš esmės ir tiek. Ar gi Sokratas ir Šekspyras nebuvo pliki? Julijus Cezaris ar Sezanas? Ir niekas nepasakys, kad Šonas Koneris (kai jis filmavosi agento 007 vaidmenyje, jis dėvėjo peruką), Viljamas Hartas ir Lukas Zingaretis neseksualūs! Visiems, kas stengiasi pridengti garbanų nebuvimą, išsivadavimo himnu galima laikyti anglo Kevino Boldvino knygą „Po skrybėle – nieko“. „Tyrimas apie plikę – tai žmogaus prigimties tyrimas – sako rašytojas. – Sprendimų paviršutiniškumas ir puikybė – visur. Tų, kurie įsitikinę, kad neįmanoma pastebėti jo peruko, iliuzija, kelia juoką ir kartu slegia.“.

Ir todėl, kad statistika tik patvirtina jo tezes (trys 30-mečiai iš dešimties jau pliki arba pradeda plikti; keturi 40- mečiai iš dešimties, penki 50-mečiai iš dešimties ir taip toliau), Boldvinas nusprendė, kad istorijos apie pasaulio įžymiausius plikius, ir taip pat anekdotai, kurioziniai atsitikimai ir legendos bus geriausias būdas pagrįsti 40 priežasčių, pagal kurias galima didžiuotis savo nuosava plike. Pradedant tuo, kad niekam nepavyksta tiksliai nustatyti plikio amžių; higienos požiūriu lengviau save aptarnauti; „glotni plikė“ iššaukia pagarbą; lengviau bučiuotis; nereikia gaišti laiką plepiems kirpėjams; tau niekas nepavydi.

Bet politikoje garbanos turi didžiulę reikšmę. Bet buvo ir drąsuolių (Čerčilis ir Miteranas). „Bet ne JAV“, - sako Boldvinas. Už okeano galioja taisyklė: „Prie kitų lygių teisių plikis niekada negali būti išrinktas Jungtinių Valstijų prezidentu“. Žinoma, kad 1972 metais Džordžas Makgovenas nesugebėjo nugalėti Ričardo Niksono: jis atšaukė savo kandidatūrą, po to, kai visi sužinojo, kad jis nešiojo peruką. O Karteriui bei Klintonui teko paplušėti, kad atkurti jaunojo Džono F. Kenedžio, turėjusio vešlias garbanas, įvaizdį. Tai grynai amerikietiška idėja fix, nors kai kurios kino žvaigždės nešiodavo perukus, tvirtinant juos klijais (Tonis Kertinas), arba kompiuterio pagalba pripiešdavo sau plaukus (Kevinas Kostneris „Asmens sargybiniame“ ). Bet su progresyviu šūkiu išstojo Briusas Vilisas: „Plikė – tai būdas, kuriuo Viešpats parodo tau, kad tu esi išrinktasis“.

Nuo gilios senovės kilo įvairios plaukų netekties priežasties versijos, nors iš tikrųjų nuplikimas susijęs su testosterono gamybos bei paveldėjimo faktoriais. Bet per amžių amžius dėl nuplikimo kaltino: seksą (per dažnai užsiimant seksu plaukai iškrenta nuo to, kad šiluma išeina per viršugalvį); protą (išlavintos smegenys arba protinė veikla spaudžia smegenys ir trukdo gerai kraujotakai, ypač viršugalvio zonoje); dietą (tai per daug mėsos, tai daržovių!); netikėjimas dievu (religijos veikėjai visada turėjo vešlias garbanas!); stresines situacijas (kas tam tikra prasme - tiesa); juoką ( 50-taisiais mokslininkai pastebėjo, kad beždžionių snukiai statiški, bet plaukuoti). Nuplikimo gydymo metodai? Patys baisiausi yra: įvairiausios kilmės mėšlo panaudojimas, plikės laižymas karve, šikšnosparnių pienas, voratinkliai, šlapimas ir net siera iš ausų. O paskui dar dilgelės, miros uogos, kepti arklio dantys, gyvatės, lanolinas, žaibai ir parafinas. Verta prisiminti šiuos metodus. Bet ar gi plikė ne graži?

<< atgal


Skaitytojų:  2000

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt