Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

TEISMO PROCESAS INDIJOJE

Iš užsienio spaudos
Parengė Eglė Vilpišauskaitė
2006 08 19

Šaltinis: http://www.diepresse.at

Teismas reikalauja iš Coca Cola ir Pepsi kampanijų atskleisti slaptus receptus. Priešingu atveju jų produkcija bus uždrausta.

Šimtai vaikų mokyklinėmis uniformomis iškilmingai pakėlę dešinę ranką ir iš paskos direktoriaus kartoja: „Mes prisiekiame, kad niekada daugiau negersime kolos“. Kamera filmuoja šį siužetą televizijai. Dviems stambiausiems Amerikos nealkoholinių gėrimų gamintojams, Coca Cola ir Pepsi, Indijoje atėjo sunkūs laikai. Ekologai, politikai ir globalizacijos priešininkai susivienijo bendroje kovoje su šiomis transnacionalinėmis korporacijomis.

Taip, pavyzdžiui, aplinkosaugos gynėjai kaltina kolos gamintojus tuo, kad jų gėrimuose yra augalinių nuodų. Koka-kola ir Pepsi uždrausti daugumoje mokyklų bei universitetų. Pastoviai vyksta jėgos akcijos krautuvių, prekiaujančių kola atžvilgiu. O dabar net Aukščiausias teismas savo sprendimu pareikalavo atskleisti visiškai slaptą kolos formulę. \jeigu keturių savaičių bėgyje tai nebus padaryta, šių dviejų kampanijų atžvilgiu bus įvestas draudimas pardavinėti jų produkciją. Aukščiausio teismo reikalavimas neišpildomas: koka-kolos ir pepsi receptūros priklauso labiausia saugomoms pasaulio paslaptims.

Kaltinimai Coca Cola ir Pepsi atžvilgiu Indijoje skamba ne pirmą kartą. Jau prieš trejus metus Indijos mokslo ir aplinkos centras (CSE) apkaltino koncernus tuo, kad gaminami Indijoje nealkoholiniai gėrimai infekuoti. To pasėkoje kolos gamyba smuko maždaug 30%.

Neseniai atlikto tyrimo metu buvo išaiškinta vienuolika nealkoholinių gėrimų, turinčių sveikatai kenksmingų medžiagų mišinio iš 3 – 5 pesticidų, pranešė CSE. Pesticidų koncentracija koka-koloje viršija maksimalią leistą Indijoje normą 30 kartų, pepsi – 27 kartus. Be to, tvirtinama, kad gėrimuose buvo aptikta augalinio nuodo lindano, pėdsakų, viršijančių leistiną Indijoje bei Austrijoje normą 54 kartus. Lindanas – tai kancerogeninė nervus paralyžiuojanti medžiaga, kuri 70 – taisiais buvo naudojama kaip priemonė kovai su pedikulioze.

Pepsi ir Coca Cola tikina, kad punktualiai laikosi tarptautinių normų. Ir reikalas yra visai ne receptūroje ar gamybos metode. Gėrimai susideda iš 89% vandens ir 10% – iš cukraus. Nuodingos medžiagos – tai blogos kokybės Indijos vandens pasekmė. Ir šios aštrios problemos daugiau pasireiškia vaisių ir daržovių kokybėje, pabrėžia koncernai. „Pepsi – tai vienas patikimiausių gėrimų, kuriuos tik galite paragauti“, - panašaus turinio reklamos puošia Indijos laikraščių puslapius.

Dabar koka-kolai gresia 1978 metų likimas, kai koncernui teko 15 metų palikti subkontinentą, nes receptas tada nebuvo atskleistas.

<< atgal


Skaitytojų:  1776

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt