Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

PER DIDELIS UŽPAKALIS INJEKCIJOMS

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 08 29

Šaltinis: http://www.timesonline.co.uk/


Žmonių užpakaliai darosi tokie dideli, kad jau tampa netinkama vieta injekcijoms į raumenis, parodė tyrimas, atliktas Airijoje.

Daugelis žmonių tiek sustorėjo, kad tradicinio dydžio adatos negali įveikti taukų sluoksnio ir pasiekti raumenis, kasmetinėje Radiologinės Amerikos bendrijos konferencijoje pranešė Viktorija Čan.

„Mūsų atliktas tyrimas parodė, kad dauguma žmonių, ypač moterų, negauna reikiamos vaistų dozės injekcijos į užpakalį metu, - pareiškė Čan, kuri dirba Adelaidos ir Meta ligoninėje Dubline. Priežastis, žinoma – nutukimas. Mes aptikome naują problemą, surišta su per dideliu taukų kiekiu šioje pacientų kūno vietoje“.

Viršutinis išorinis užpakalio kvadratas dažnai tampa injekcijos vieta, todėl, kad jame palyginti mažai stambių kraujagyslių, nervų bei kaulų, kuriuos galima pažeisti adata. Taip pat ten daug mikroskopinių kraujagyslių, kuriuos pagreitina preparato įsisavinimą.

Injekcijos į raumenys yra alternatyva, kai pacientas negali praryti preparato, laikosi pastniko arba kenčia nuo medžiagų apykaitos sutrikimų, kurie sulėtina vaistų įsisavinimą. Pastaraisiais metais jos naudojamos dažniau, o preparatų spektras išsiplėtė: nuskausminantys, vakcinos, kontraceptikai, priešvėžiniai preparatai dabar leidžiami į raumenys.

Bet daktarės Čan tyrimas parodė, kad 68% injekcijų į raumenys atvejų preparatas į raumenys nepatenka. „Riebalų sluoksnis yra storesnis, negu įprastinių injekcijoms skirtų adatų ilgis“.

Mokslininkai tai nustatė, padarę injekcijas 50 pacientų preparatais, kuriuose buvo mažas oro burbuliukas, – tai nekenksminga, jei injekcijos vietoje nėra stambių kraujagyslių. Oro burbuliuko buvimo vietą nustatinėjo skaneriai; mokslininkai taip pat matavo kūno masės indeksą, atstumą iki injekcijos vietos, riebalinio sluoksnio bei raumens storį.

Bendrai efektyvių injekcijų dalis sudarė tik 32%. Pas vyrus, kurių šita kūno vieta iš prigimties liesesnė, negu pas moterys, šis rodiklis buvo aukštesnis. Daugiau nei pusė (56%) injekcijų, padarytų vyrams pataikė į raumenys, tuomet, kai pas moterys šis rodiklis sudarė tik 8%.

Farmacijos kampanijos kuria preparatus, manydamos, kad reikiama dozė pateks į kraują iš raumens. Bet kadangi riebaliniame audinyje kraujagyslių žymiai mažiau, į reikiamą organizmo dalį patenka mažesnis vaisto kiekis.

„To pasėkoje pacientas arba negauna nuo preparato maksimalios naudos, arba negauna jos visai dėl nepakankamo veikliosios medžiagos kiekio reikiamam efektui pasiekti.“, – pareiškė Čan. Taip pat yra preparato sulaikymo riebaliniame sluoksnyje rizika, kas gali sukelti sudirginimą ar infekciją.

Anot Čan sprendimas yra ilgesnės adatos. Standartinės adatos ilgis yra 16 mm. Tyrimas parodė, kad bet kokio svorio vyrams ir moterims, sveriančioms 60 – 90 kg tinka adatos 25,4 mm ilgio. Moterims, sveriančioms daugiau reikalingos 38,01 mm adatos.

Storulių šalis

Sėdines Vimbildono teniso kortose praplatins nuo 40 iki 46 centimetrų.

Teminiame parke Alton Towers atrakcione „Užmaršties upė“ yra vietų tiems, kurių svoris viršija 127 kg.

Barnlio miestelyje lavonus, kurių svoris viršija 120 kg, kremuoja iki 9:30 ryto, po to kai miesto taryba nusprendė, kad masyvių lavonų pelenai užkemša pečius.

<< atgal


Skaitytojų:  2257

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt