Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

BUČINIAMS VILIOJANTYS

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 10 18
Šaltinis: http:www.newsru.comPutlios, ryto aušros spalvos moters lupytės – nepakeičiamas stipriosios lyties žavėjimosi objektas. Dar nuo pirmojo jos atstovo – Adomo perėjimo iš nekaltai-angeliškos būsenos į labiau žemišką. O šio lobio turėtojos nuo pat tų senų laikų darė viską, kad gundantys atspalviai raudonuotų nepaisant nuotaikos, sveikatos būklės, oro permainų ir viso kito. Padėtis į pareigojo. Taip atsirado lūpų dažai. Pagal oficialią versiją, šio išradimo amžius ne mažesnis 5000 metų.

Per savo istoriją lūpų dažai išgyveno pakilimus ir nuosmukius, pakliūdavo į kurioziškas situacijas. Pagonybės laikais moters grožis buvo labai gerbiamas, jam buvo skiriamos specialios deivės, todėl grožio palaikymo atributai irgi buvo gerbiami bei populiarūs įvairiausiose visuomenės sluoksniuose.Bet ideologijai pasikeitus, visi jie atsidūrė už įstatymo ribų – krikščioniškoje Viduramžių visuomenėje gundanti išvaizda nebuvo sveikintina. Vėliau lūpų dažų reputacija atsistatė. Jie puošė ne tik gražuolių -miestiečių ir paprastų kaimų moterėlių lūpas, bet ir kai kurių Prancūzijos monarchų bei jų dvariškių.

ХХ amžiuje lūpų dažai persikraustė iš įmantrių dėžučių į praktiškas vertikalias tūbeles ir tvirtai įėjo į buitį.

Prancūzijos mokslininkai paskaičiavo, kad vidutinis statistinis vyras per savo gyvenimą nuvalgo nuo moterų lūpų apie 6 kilogramus lūpų dažų. Pamėginkite įsivaizduoti kiek suvalgo moterys.

Todėl ХХ amžiuje iškilo ne tik patogumo, bet ir saugumo klausimai. Pirmas įstatyminis aktas, reguliuojantis dekoravimo reikmenų sudėtį, buvo priimtas JAV, po to prisijungė ir ES šalys. Paskutinės kartos lūpų dažai gaminami natūralių riebalų pagrindu ir yra visiškai saugūs.

Lūpų dažai dabar netgi naudingi: jie apsaugo švelnią lūpų odą nuo aplinkos agresijos, o taip pat, priklausomai nuo tekstūros gali maitinti bei drėkinti. Pasirinkimas siūlomų tekstūrų įvairovėje yra paprastas: šiuolaikinėse kosmetikos krautuvėse siūlomi visų lūpų dažų bandyminiai pavyzdžiai, nepriklausomai nuo gaminių kainos. Orientuotis reikia į patenkinamą išvaizdą ir į komforto jausmą – pasirinkti lūpų dažai neturi palikti lūpose sausumo jausmo. Spalvą parinkti irgi nesudėtinga: pagal nuotaiką, pagal drabužius, pagal madą – štai ir tiek. Na o su atspalviais kur kas sudėtingiau.

Visi bet kokios spalvos atspalviai dalinasi į dvi kategorijas: šilti ir šalti. Šis faktas ir turi būti pasirinkimo pagrindas. Lūpų dažai neturi iškristi iš bendros spalvinės gamos, tai reiškia, kad šiltas raudonos aguonulės tonas atrodys svetimas derinyje su šaltu raudono vyno atspalvio bliuzka, o pelenų blondinę su pilkai-melsvomis akimis prinokusios morkos spalva lūpose tikrai nepapuoš. Šiuolaikinės makiažo taisyklės nereikalauja griežto lūpų dažų ir nagų lako atitikimo, bet derinti šiltus ir šaltus tonus čia irgi neverta. Natūralūs kūno spalvos bei rudi atspalviai gražiai tiks bet kokiai spalvinei gamai.
Derinį „lūpų dažai ir lūpų pieštukas“ galima surikiuoti dviem variantais. Vienas – tikslus abiejų spalvų atitikimas. Antras daug paprastesnis: natūralios gamos kontūras, vos tamsesnis už natūralų lūpų toną – atrodo natūraliai su bet kokia spalva bei tekstūra, netgi permatoma.

Lūpų dažų toną galima prigesinti, uždėjus ant viršaus šviesiai rudo blizgesio sluoksnį. O tam, kad pašviesinti atspalvį, lūpų dažus reikia sumaišyti su totaliniu kremu. Teptuko lūpoms panaudojimas suteiks lūpoms ryškesnes linijas bei padarys makiažą atsparesnį.

Tamsūs lūpų dažų atspalviai vizualiai sumažina lūpas, o šviesūs, ypač su blizgesiu jas padidina. Pagal poreikį lūpų formą galima koreguoti kontūriniu pieštuku. Tam reikia užtonuoti natūralią liniją, o ant viršaus nupiešti naują. Bet pakeitimai neturi nueiti toliau negu milimetras nuo natūralaus kontūro, kitaip galima pažeisti bendras veido proporcijas. Ryškiai nupiešti lūpų kampučiai praplatina apatinę veido dalį, o šiek tiek išplaukęs kontūras panaikins „paspaustų lūpų“ efektą.

<< atgal


Skaitytojų:  1847

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt