Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

KATĖS

Įvairiose kultūrose katės laikomos kažkuo nežemišku, paslaptingu, siejamos su sėkme ir nesėkme, laime ir nelaimėmis...

Dar Senovės Egipte katės buvo laikomos šventomis ir tikima, kad jos susijusios su Mėnuliu bei santuokos globėja deive Bast, simbolizuojančia džiaugsmą ir linksmybes (seniausi žinomi kačių atvaizdai datuojami 1800 m. pr. Kr.). net pati Izidė buvo kačių globėja, o Saulės dievas Ra dažnai vaizduotas kaip katinas. Už blogą elgesį su jomis buvo baudžiama mirties bausme.

Egipte juodos katės asocijavosi su tamsa ir mirtimi, o katės trijų spalvų kailiuku – su sveikata ir turtu. Slaptuose Egipto žinių raštuose katės – amžinybės simbolis.

Viduramžiais kiekvienas burtininkas, žiniuonis turėjo po katę. Jie tvirtino, kad tik tas gali būti geras žiniuonis, kuris turi savo katę. O žmonės tikėjo, kad raganos gali devynis kartus virsti katėmis. Beje, katės dalyvaudavusios visose raganų ritualuose, šventėse. Juodi katinai tais laikais laikyti velnio įsikūnijimu.

Amerikoje, Anglijoje ir kai kuriose Europos šalyse dabar tikima, kad juoda katė neša sėkmę. Pagal lietuvių prietarus, jeigu juoda katė perbėgo kelią – gero nelauk.

Kačių vaidmuo svarbus ir Vudu religijoje. Čia teigiama, jog užkeikimui atlikti naudojami katės plaukai ir ūsai atneša tikras nelaimes, ligas ar net mirtį.

Daugelis žiniuonių tikina, kad katėms galima „persiųsti“ žmonių ligas – tad jie pataria namuose laikyti bent vieną katę. Gal dėl šios priežasties garsus kardinolas Rišeljė namuose laikė net šimtą kačių.

Pastebėta, kad namuose, kuriuose yra kačių, žmones rečiau kamuoja galvos skausmai ir nemiga, jie peršalę greičiau pasveiksta.

Berlyno medikai penkerius metus stebėjo trijų tūkstančių kačių šeimininkus ir priėjo išvadą, kad žmonės, kurie namie visą laiką laiko kates, gyvena vidutiniškai 10,3 metų ilgiau, negu tie, kurie niekada neturėjo kačių.

Katės normalizuoja savo šeimininkų kraujo spaudimą ir cholesterolio kiekį kraujyje. Vien katės buvimas šalia stabilizuoja širdies darbą, pagreitina uždegiminių procesų gijimą, gydo vidaus ligas.

Ilgaplaukės katės gydo depresiją, nemigą. Persų katės padeda sergant osteochondroze. Trumpaplaukiai ir beplaukiai katinai gydo kepenų ligas, gastritą, kolitą. Siamo katės stiprina imunitetą taip pat padeda išvengti peršalimo. Trumpaplaukės taip pat geros pagalbininkės sergant širdies ligomis.

Katės nereikia dėti ant nesveikos vietos, ji pati suranda ligos židinį ir atsigula ant jo. Jeigu katė atsigula į jūsų lovą šalimais, reiškia, kad ten yra kažkokia patogeninė zona, kurią ji valo, tiksliau perdirba negatyvią energiją į teigiamą. Tačiau katės gydo tik tada, ,kai yra mylimos – jų neapgausi, jos labai gerai tai jaučia. Jeigu katės nemylite, geriau jos nelaikykite, nes ji keršydama neš į namus nelaimes.

Pasak senovės šaltinių priešingai nei realybėje, sapnuose pasirodančios katės pranašauja nelaimes. Jei sapnuoji neprižiūrėtus kačiukus – laukia vienatvė. Agresyvios katės sapnuose simbolizuoja užsitęsusius konfliktus, tačiau maitinti kates sapne reiškia greitą konfliktų baigtį. O graži katė – seksualumo simbolis, reiškiantis, kad žmogus yra geidžiamas.

Katės – tai mistiški, pilni paslapčių gyvūnai, verti gyventi tuose namuose, kuriuose yra mylimi. Bet reiktų nepamiršti, kad katės tik gyvena su mumis, o nėra mūsų nuosavybė – jos turi būti laisvos, nes mėgsta diktuoti savo sąlygas ir visada žino, kurioje namų vietoje reikia atsigulti, kad padėtų savo šeimininkams.

Parengta pagal „Mistiškos katės“, „Žmogus ir visata“ 2007 žiema Nr. 2 (139).

<< atgal


Skaitytojų:  4427

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt