Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

VUDU MAGIJA

Vudu atsirado Karibų saloje Haityje. Ši maginė religija dar žinoma kaip vodu ir hudu. Jos šaknys – Vakarų Afrikoje, o į Haitį ją atvežė vergai. Vodu – „dvasia arba dievybė“.

Šią religiją formavo katalikų ir Dogemonų ritualai. Dėl vergų migracijos po kitas Karibų vietas, plito ir vudu. Kuboje ši religija transformavosi į Santerijos religiją. Apskritai visos Karibų religijos turi tas pačias šaknis, tačiau vudu užima ypatingą vietą tarp visų šių religijų.

Po truputį vudu persikėlė ir į žemyną. Ypač populiari tapo Naujajame Orleane, Majamyje ir Niujorke. Vudu visur savaip prisiderindavo prie esančios aplinkos poreikių. Dėl šios priežasties vudu pasekėjų pasaulyje yra beveik 50 milijonų.

Pagal vudu įstatymus, eilinis religijos narys su Loa (katalikiškas Šv. Dvasios atitikmuo) bendrauti negali, nes su Loa bendrauja burtininkai mambo. Ritualų vyksta aukojimas, šokiai. Tada burtininkas mambo, pasiekęs transą, prašo Loa pagalbos ir jeigu pastarasis yra patenkintas dosniomis aukomis, o ritualas atliktas teisingai, tai viskas, ko buvo prašoma, išsipildo.

Yra ir tamsioji šios religijos pusė, kuri labiau išgarsėjusi, nei pagrindinė jos šaka. Juodajai vudu magijai atstovauja burtininkai pokoriai. Jie gali nužiūrėti priešus, juos prakeikti, neretai praktikuoja ritualus su lėlėmis, varlėmis ir pan. Jie net gali atgaivinti numirėlius ir juos valdyti. Vudu pasekėjai prisipažįsta, retai kreipiasi į pokorius, bet jei užsako jų paslaugas, tai priešams būna blogai. Tiek baltosios, tiek juodosios vudu magijos ritualas prasideda įsmeigiant į žemę kuolą.

Vienas iš žymiausių vudu ritualų magų buvo Fransua Diuvaljė – jis naudojosi požemio pasaulio jėgų (Barono Subotos, Barono Kryžiaus, Barono Kapinių) pagalba. Šios jėgos dalyvavo vidaus ir užsienio Haičio politikoje. Net praėjus ne vienam dešimtmečiui po F. Diuvaljė mirties, bet Haičio žmonės dar atsimena jo keltą siaubą.

Civilizuotas pasaulis apie vudu išgirdo, kai farmacininkai panoro sužinoti „mirties miltelių“, kurių pagalba žmones galima paversti zombiais, receptą. Nuo tada vudu pasaulyje ėmė sparčiai plisti. Kalbama, kad daugelis politinių įvykių, net olimpiados, reguliuojama pasitelkiant šią magiją. Kad ir ten būtų, aišku tai, jog vudu magija dar ir šiandien žmonėms kelia siaubą. O daugelyje pasaulio šalių yra slaptų arba pusiau slaptų laboratorijų, kuriose bandoma pasigaminti vudu „mirties miltelių“, sukurti vaiduoklių ar klonų. Nors mokslininkai daug pasiekė šioje srityje, bet jiems dar toli iki tamsiųjų vudu magų paslapčių. Afrikiečiai moka pasigaminti savo antrininkus, net ne po vieną – nors tik vienas jų gali turėti sielą, visi kiti veikia kaip zombiai. Užtenka vien įsivaizduoti, kas būtų, jei tie vudu magai ar laboratorijų mokslininkai sugalvotų tokius zombius antrininkus gerai apginkluoti... Jau dabar kalbama, jog teroristai savižudžiai – tai zombiai. Dar viduramžiais vienuolis, „Juodojo voro“ slapyvardžiu“, pranašavo, jog 2075 m. pagrindinė pasaulio bažnyčia bus demono ir jai vadovaus juodaodžių afrikiečių tautos.

Kad ir kaip civilizuoto pasaulio vyrai stengiasi papirkti vudu magus norėdami išgauti receptus, jiems nepavyksta. Per visą vudu istoriją tik vienam mokslininkui buvo pasisekę (už tūkstantį dolerių) nusipirkti kai kurių žolių, reikalingų „mirties milteliams“ pasidaryti, tačiau greitai jis buvo žiauriai nužudytas. O vudu magija ir toliau klesti visame pasaulyje, prisidengdama religijos šydu ji neša ne vien gerus darbus, bet ir žiaurias pasekmes.

Parengta pagal L. Butkevičienės straipsnį „Vudu magija“, „Visata ir žmogus“ 2007 žiema Nr. 1 (138), 22 psl.

<< atgal


Skaitytojų:  2440

JŪSŲ KOMENTARAS:

Vardas:
El. paštas:
Komentaras:

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt