Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

KAIP....TEISINGAI SKUSTIS

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 04 25
Šaltinis: http://www.guardian.co.uk/2006 metai liks žymūs istorijoje dėl daugelio priežasčių, bet nei viena jų neprilygs savo svarba tam, kad skutimosi pasaulyje atsirado nauja paradigma. Kaip tik mes nusprendėme, kad keturi ašmenys skutimosi peiliuke ( kaip Wilkinson Sword's Quattro) – tai jau neįveikiama riba, tuoj pat jų konkurentas Gillette sukuria peiliuką Fusion su penkiais ašmenimis. Nejučia pagalvoji, kas gi bus toliau?
Šiuo klausimu susidomėjo žurnalas Economist, kuris priėjo išvados, kad pagal matematinį laipsninės funkcijos modelį 2100 metais atsiras skutimosi peiliukai su 14 ašmenų. Be to, kad vyrų oda taps lygi it marmuras, tai reiškia, kad mes užversime šiukšlių sąvartynus dar didesniu plastiko bei nerūdijančio plieno kiekiu. Iš pradžių atrodo, kad tai smulki žuvelė, palyginus su kitais šiukšlių monstrais, bet keičiamų peiliukų kiekis – gąsdinantis. Jeigu kiekvieni ašmenys išmetami po 10 – 15 panaudojimų, tai vien JAV per metus išmetama apie 2 milijardus ašmenų.(Ir tik neapgaudinėkite savęs, manydami, kad naudojate produktą, pagamintą iš antrinių žaliavų: Wilkinson Sword tvirtina, kad skutimosi peiliukų gamyba iš nurašytų laivų, yra tik šiuolaikinis mitas.)
Tai kodėl mes taip pamėgome išmetinėti įpakuotus į plastiką ašmenis? Tai susiję su žaibiškai tobulėjančiomis technologijomis šioje pramonės srityje, apie kurias buvo kalbama straipsnio pradžioje ( taip pat ir vyro galingu žandikauliu įvaizdis, kurį keičia reaktyvinio lėktuvo vaizdas, atrodo nekenkia pardavimams).
Kaip pavyzdį paimkime naują skustuvą Gillette Fusion. Be penkių ašmenų jį turi juosteles su drėkinamuoju losjonu iš abiejų galvutės pusių, taip pat šiek tiek baisoką užpakalinį ašmenį žandenoms bei smulkiems plaukeliams nosyje skusti. Elektrinė versija turi dar ir mikroschemą skustuvo darbo galingumui reguliuoti.
Tai ryškiai skiriasi nuo seno gero skustuvo.
Dar labiau svarbu yra tai, kad keičiamų skutimosi peiliukų industrija veikia pagal kompiuterinių sprinterių verslo modelį, gamintojai vos ne dykai dalina printerius, ir paskui pelnosi iš brangių kartridžų.
Tokiu pat būdu jums tenka pirkti ašmenis, tinkančius būtent jūsų plastikiniam skustuvui. Kadangi keičiami ašmenys kainuoja apie 1 svarą, visiškai aišku, kodėl pasaulinė skutimosi peiliukų industrija, anot Gillette ( kurį 2005 metais už 57 milijardus dolerių nupirko Procter & Gamble korporacija), kainuoja10 milijardų dolerių per metus.
Taigi darant prielaidą, kad mes nenorime apaugti iki ausų, panašėjant į stereotipinį kovotoją už ekologiją, kokias turime alternatyvas? Elektriniai skustuvai negali būti tinkamu problemos sprendimu, nors jų galingumas neviršija 15 vatų, jie sunaudoja mažiau elektros energijos negu kiti buitiniai prietaisai, jie vis tiek reikalauja elektros, be to reikia gaminti, pakuoti bei transportuoti naujus ašmenys, kurie galiausia papildo šiukšlių krūvas.
Moterys turi pasirinkimą plaukų šalinimo juostelių pavidalu. Bet jei greitu laiku nebus sukurtos tokios juostelės vyrams – tokio dalyko dauguma vyrų ir įsivaizduoti negali, - tai liks tik vienas, taip vadinamas „pavojingas skustuvas“, žinomas liaudyje kaip gerklės perpjovimo įrankis.
Skustis tokiu skustuvu – šiais laikais prarastas menas, nors turėtų likti būrelis tokio skutimosi būdo entuziastų (tikriausia jie visi iki vieno Klinto Istvudo gerbėjai), kurie pasitiki savimi ant tiek, kad nebijoti pridėti prie veido atviras gero Šefildo plieno ašmenys.
Tie, kurie norėtų prailginti savo vienkartinių peiliukų gyvenimą gali pasinaudoti vienu triuku. Nors gamintojai visaip stengiasi apsunkinti priėjimą prie ašmenų, paprastas dantų šepetėlis, kaip taisyklė, išspendžia problemą: jo pagalba vis tiktai pavyksta išvalyti ašmenys nuo įstrigusių plaukelių. Be to peiliuko gyvenimą galima prailginti, jeigu iš karto po skutimosi jį nusausinti.

<< atgal


Skaitytojų:  2306

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt