Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

Nei berniukas nei mergaitė: trečiosios lyties vaikai

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 04 27
Šaltinis:
http://www.corriere.it/registrati/login_registrati.jsp


Kartais atsitinka, kad akušerė nežino kurioje grafoje dėti kryžiuką grafoje „berniukas arba mergaitė“. Ir neaišku kokį vainiką: žydrą ar rožinį, kabinti ant durų laimingiems tėvams. Todėl, kad negalima tiksliai pasakyti kas gimė – berniukas ar mergaitė. Gamta kartais viską per daug apsunkina. Moksline kalba šios patologijos vadinasi lyties diferenciacijos sutrikimais. Tai reiškia, kad naujagimio pusiau vyriški, pusiau moteriški. Tokios patologijos pakankamai retai, bet pasitaiko. Italijoje tokių vaikų gimsta iki 150 per metus, kitaip tariant vienas iš 5 tūkstančių naujagimių.
Analogiški rodikliai užfiksuoti ir kitose pasaulio šalyse. „Interseksualams“ ir jų medicininėms, psichologinėms bei juridinėms problemoms paskirtas kongresas, vykstantis šiomis dienomis Romoje. Šis terminas netaikomas transseksualams, kurie gimsta tam tikros lytinės determinacijos, bet psichologiškai atsisako savo lyties.
Italijoje veikia trys specializuoti centrai: Romoje prie San Camillo ligoninės, Milane prie San Rafaele ligoninės ir Bolonijoje prie Sant'Orsola-Malpighi ligoninės. Jose mažiesiems pacientams bei jų tėvams padeda grupės specialistų: neonatologai, genetikai, chirurgai, vaikų urologai, psichologai, teismo medicinos ekspertai, pediatrai ir endokrinologai. Gydymo kursas labai sudėtingas, lyties nustatymas užima iki trijų mėnesių. Kaip paaiškėjo, ultragarso tyrimai nėštumo periodu negali nustatyti šios problemos.
Daktaras Džančinto Maroko iš San Camillo ligoninės sako: „Mūsų tikslas – suteikti šiems vaikams normalų gyvenimą“. 70% procentų atvejų medikai susiduria su andrenogenitaliniu sindromu, taip vadinamo moterų pseudo hermofrodizmu: „ kalba eina apie moterį, kuri nėštumo metu buvo patyrusi anomalinę stimuliaciją vyriškais hormonais, kuriuos gamina antinksčiai, kas priveda prie hipertrofuoto klitoriaus, primenančio penį atsiradimo“.
Vyriškas pseudo hermofrodizmas pasireiškia tuom, kad išoriniai naujagimio lyties organai blogai išsivystę dėl nepakankamos testosterono sintezės. Taip pat paplitęs ir Moriso sindromas: „individas biologiškai yra vyras, bet jo kūnas negauna pakankamai androgenų. Jis panašus į moterį, bet neturi gimdos.“ Daugumoje „vidurinės lyties“ atvejų situacijos baigiasi galutine „feminizacija“, todėl, kad šį variantą techniškai lengviau realizuoti ir jis labiau tinka ramiam gyvenimui. Bet spendimas, į kurią lytį orientuoti mažąjį pacientą priimamas priklausomai nuo konkrečių patologijų.
Galutinį spendimą, suderinus su naujagimio tėvais priima gydytojai. „Šiuo klausimu nėra jokių teisės aktų“, - sako docentė Paola Grammatiko, medicinos genetikos specialistė iš universiteto La Sapienza: „Įstatymų numatyta, kad vaikas turi palikti ligoninę būdamas tam tikros lyties. Jeigu paaiškėja klaida, tai pakartotinam lyties nustatymui galioja nepilnamečių teisių teismo sprendimai. Pas mus yra gydomos mergaitės, jau paauglės, kurios genetiškai buvo pripažintos berniukais“.
JAV Interseksualų bendrija (Intersex Society) reikalauja, kad skalpeliai ir vaistai būtų atšaukti. Tik pats žmogus, tapęs suaugusiu gali spręsti savo priklausymo tam tikrai lyčiai klausimus.

<< atgal


Skaitytojų:  2234

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt