Home
Atsargiai - skolos!
Paslaugos
Scenos ir pakylos
Tribūnos
Paviljonai
Aptvėrimai, štatyvai
Biotualetų nuoma
Renginių organizavimas
Renginių aptarnavimas
Fejerverkai, fakelai
Atrakcionų nuoma
Skrydžiai oro balionu
Papuošimai
Lietuvos rekordai
Pramogos
Pramogos
Pramogos
Kur jau tam Cicinui su savo Limuzinu

Muzikanto mirtis nelaukta

"Gorillaz" lenktynės

Adolfo Hitlerio meno? Prašom!

Darbas su klientais

Reklama

  

KAS ILGIAU DIRBA – ANKSČIAU MIRŠTA

Iš užsienio spaudos parengė
Eglė Vilpišauskaitė
www.fiesta.lt 2006 10 09

Šaltinis: http://www.ftd.de/forschung/

KAS ILGIAU DIRBA – ANKSČIAU MIRŠTA

Kas kiekvieną diena iki vėlumos aria ofise arba dirba gamykloje, rizikuoja užsidirbti hipertoniją. Sunkus darbas – štai puikus blogos sveikatos receptas

Tokios išvados priėjo Kalifornijos (JAV) universiteto mokslininkai, kurie atlikto tyrimo rezultate nustatė seniai įtariamo ryšio tarp darbo ir sveikatos buvimą. Ankstesni tyrimai demonstravo, kad tiems darbuotojams, kurie reguliariai užsilaiko darbe, padidėja rizika susirgti įvairiais susirgimais, gauti traumą, ar širdies smūgį. Moterys, dirbančios iki vėlumos, daugiau rūko ir valgo paskubomis, mažiau sportuoja, negu kiti.

2001 metais Kalifornijoje buvo apklausta 24205 suaugusių. Rezultatus publikavo Amerikos kardiologų asociacija žurnalo Hypertension numeryje. Reikia atkreipti dėmesį į tai, kad net tik keletas viršvalandžių per savaitę gali neigiamai paveikti organizmą. Palyginus su tais, kas dirba ne daugiau 40 valandų per savaitę, rizika susirgti hipertonija darbuotojams, kurie dirba nuo 41 iki 50 valandų padidėja 14%. Žmonėms, dirbantiems virš 51 valandos, šis rodiklis padidėja 29%.

„Reikalas tas, kad nereikia dirbti labai daug, kad šis efektas pasireikštų“, – Sako Dinas baikeris iš Kalifornijos universiteto, „Persidirbimo“ tyrimo bendraautorius. Persidirbimas – nėra retenybė Kalifornijos dirbančiųjų tarpe. Apie 18% apklaustųjų prisipažino, kad dirba ilgiau nei 50 valandų per savaitę. Amerikiečiai dirba ilgiau, negu bet kurios kitos išsivysčiusios šalies gyventojai, ir ilgiau negu europiečiai beveik 25%. Ilgas darbo laikas šiuo atveju yra toks pat rizikos faktorius kaip, kaip vyriška lytis arba skurdas. Menkai apmokami darbuotojai, kurie stovi prie konvejerio daugiau 40 valandų per savaitę, suserga pirmiausia.

Galimybė veikti darbo sąlygas apsaugo nuo hipertonijos

Tai buvo pagrįsta kitomis išvadomis, padarytomis, tyrimo, atlikto esant vienodai darbo dienos trukmei ofiso klerkų ir neturinčių išsilavinimo darbininkų metu. Pastariesiems diagnozė „hipertonija“ nustatoma dažniau, negu kvalifikuotiems darbuotojams, atitinkamai 23 ir 50%. Tai reiškia, kad pareigos, reikalaujančios didesnės intelektualinės įtampos, bet daugiau leidžia paveikti darbo sąlygas, gali apsaugoti nuo padidinto spaudimo.

„Daug kam yra svarbu, kad visoje profesinio gyvenimo eigoje, jie gali gauti informaciją apie galimas negatyvias pasekmes sveikatai“, – sako Beikeris. „O darbdaviai turi suprasti, kad jiems gali tekti prisiimti didesnes išlaidas, susijusias su darbuotojų ligomis, jei jie užlaikys juos darbe“, – mano mokslininkas.

Per pastaruosius dešimt metų, darbo valandų kiekis Amerikoje padidėjo. 2003 metais vidutinis statistinis JAV darbuotojas dirbo apie 2000 valandų per metus, palyginimui, Europoje tai vidutiniškai 1650 valandų, o Japonijoje – 1950. Išsivysčiusios šalyse tik Tailando, Honkongo ir Pietų Korėjos gyventojai dirba ilgiau.

Mažiau – reiškia daugiau

Azijoje ilga darbo trukmė ir padidėjusios stresinės apkrovos darbe yra šiais laikais tiek paplitęs reiškinys, kad net atsirado tokia sąvoka, kaip mirtis nuo pervargimo ir per didelės nervinės įtampos, susijusios su darbu. Vieno tyrinėtojo įvertinimu, Japonijoje nuo to miršta apie 10 tūkstančių žmonių. Kinijoje oficialių duomenų nėra, bet darbo aukų skaičius auga taip pat žaibiškai, kaip ir šios šalies ekonomika.

<< atgal


Skaitytojų:  1592

<< atgal

Naujienos
Baltoji Kalėdų pasaka Žalvario parke

ŠELIONĖS ŽALVARIO PARKE (Tipinis renginio planelis)

ReNovacija

LTeam. Ignalina

SIESTA y FIESTA

Naujienos
Kaimynų balius – Žalvario kulinarinis centras

Sezono uždarymas

Portalų dvikova

Antrasis Žalvario parko pleneras

Žalvario parko žiemos žavesys


Virtualus blusų turgus
Perku: Povandeninį laivą

Parduodu: Parduodu: Naudotus SUMO kostiumus.

Perku: JAV gamybos kilnojamus tualetus

Parduodu: superkame naudotas karšto oro baliono dalys:

Perku: Laivo inkara ir gelbejimo ratus

Perku: Perku dinozaurų kiaušinius

Perku: Medinius margučius

Parduodu: Lietuvos Rekordus

Parduodu: Panoraminius fejerverkus

Nuostabūs vaizdai!

Bonsai - miniatiūriniai medeliai!

Nuostabu!

Virtuali kelionė į Norvegiją.

Virtuali kelionė į vasarą.
Paupio 33A, Vilnius. Tel./faks.: +370 5 2106124.
Mob: +370 687 89836. El.p. info@fiesta.lt